Locuri de frunte la Spartachiadă

11.09.22

Echipele sportive ale IMSP SCR ”Timofei Moșneaga” au câștigat 4 cupe în cadrul Spartachiadei lucrătorilor medicali. În timpul fiecărei competiții colegii au demonstrat un adevărat spirit de echipă, și-au depus toate forțele pentru a avea victorie și au dăruit publicului emoții de nedescris.

• Astfel, în premieră, SCR devine campion la mini-fotbal, câștigând în finală Institutul de Medicină Urgentă cu scorul 3-2.
  • Campion la Șah a devenit Daniil Glinca, medic rezident. Acesta nu a avut nici o înfrângere pe perioada competițiilor.
  • Pe locul II la proba ”Cursa olimpică” (1000 m) s-a clasat Iurie Noroc - medic rezident.
  • Locul III la tenis de masă îi revine lui Alecu Garaba, medic chirurg.

Felicităm colegii cu victoriile obținute și le dorim noi succese! Voi sunteți mândria noastră! Totodată mulțumim celor, care au susținut echipele SCR timp de trei zile!
Spartachiada lucrătorilor medicali este la cea de-a XXXIV ediție și a fost organizată de către Federația Sindicală „Sănătatea” din Moldova.