Recunoștință pentru oamenii care dau valoare sistemului de sănătate

0 comentarii
Cu prilejul Zilei Lucrătorului Medical și a Farmacistului, mai mulți angajați ai Spitalului Clinic Republican „Timofei Moșneaga” au fost distinși cu Diplome de Onoare din partea Ministerului Sănătății și a Comitetului Sindical, în semn de înaltă apreciere pentru profesionalismul, responsabilitatea, devotamentul și contribuția lor la îmbunătățirea calității serviciilor medicale și a vieții pacienților.
 
Diplomele au fost înmânate de directorul interimar al instituției, Andrei Galescu, și de președintele Comitetului Sindical al SCR, Alexandru Toma.
Distincțiile au fost acordate reprezentanților diferitor categorii profesionale – medici, asistenți medicali, personal administrativ și economic, econoame, bufetiere, lăcătuși, precum și altor angajați din serviciile auxiliare, care contribuie zilnic la buna funcționare a spitalului și la asigurarea unui mediu sigur și eficient pentru pacienți și personalul medical.
 
Fiecare dintre acești oameni are un rol important în activitatea instituției, iar performanța unui spital de referință este rezultatul muncii, implicării și profesionalismului întregii echipe.
 
Le adresăm sincere felicitări tuturor lucrătorilor medicali și le mulțumim pentru dedicația, perseverența și grija cu care își îndeplinesc misiunea în slujba sănătății!

Share:

Categorie:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *